Kosmetika z ledovce

22. června 2010 v 19:40 |  Zajímavosti

Kosmetika z ledovce obsahuje jemný písek

Ledovec ve Val Senales
zdroj: profimedia.cz Ledovec ve Val Senales
aktualizováno 19.06.2010, 08:09 | 19.06.2010, 00:00 | doma.cz / ČTK
Alpský ledovec obsahuje písek s výjimečným složením. Z jeho minerálů Italové vyrábějí kosmetiku.
Minerály získané z ledovce Val Senales v italských Alpách, kde byla v roce 1991 objevena slavná mumie Ötziho, slouží jako základ pro novou řadu kosmetických výrobků nazvanou Glacisse. Informovala o tom agentura AFP.

Kosmetická řada devíti produktů, mezi nimiž je tonizující tělové mléko a hydratační minerální voda ve spreji, posiluje imunitní systém pleti a hydratuje ji, tvrdí firma Cluster Alpine Wellbeing, která s kosmetikou přichází.

ČTĚTE TAKÉ:

"Při výletu na ledovec jsem si povšiml velmi jemného písku," řekl agentuře AFP Paul Guner, jenž kosmetiku vyvinul. Písek dal na rozbor, který ukázal, že obsahuje svor, nerost nalézající se pod ledovcem Val Senales.

Ledovec pomáhá u nevyléčitelných chorob

Již v roce 1864, kdy ještě písek nebyl analyzován, popsal lékař z Merana Goerg Goetsch terapeutické účinky ledovce při léčbě jinak nevyléčitelných nemocí.

"Měl jsem pocit, že tento písek obsahuje cosi zvláštního, ale před rokem jsem ještě nebyl expert," vysvětluje Grüner. "Dnes sám sbírám kameny, které se pak drtí, a rovněž dodávám laboratoři vodu, nejčistší jaká může být, jež tryská v 2843 metrech nadmořské výšky," říká.

Produkty Glacisse mají být do měsíce na pultech obchodů, zatím se dají koupit na internetu.

ČTĚTE TAKÉ:

Mumii muže z ledovce známého jako Ötzi, který zde před asi 5000 lety zemřel zasažen šípem, objevili němečtí výletníci v roce 1991 na ledovci Val Senales v italských Alpách. Mumie nyní leží v muzeu v Bolzanu v iglú z ledových bloků, které uchovávají chlad a vlhko, a návštěvníci muzea ji mohou spatřit okénkem.

Pravěký lovec Ötzi
(Foto: profimedia.cz)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama