Neferiti

18. června 2010 v 23:30 |  záhady kolem osobností
Nefertiti porodila Achnatonovi celkem šest dcer. Protože nedala faraonovi žádného mužského potomka jako následníka trůnu, po narození šesté dcery její vliv klesá a nejsou o ní téměř žádné další památky - okolo roku 1336 př. n. l. náhle zmizela. Je možné, že upadla v nemilost a že byla z královského dvora vyloučena nebo že zemřela. O její smrti ale není žádná zmínka a přesně se neví, co se s ní stalo.

Královna Nefertiti byla synonymem pro ztělesnění ženské krásy. Její jméno by se dalo přeložit jako "nádherná žena přichází".Její busta se nyní nachází v egyptském muzeu v Berlíně.

Odkud Nefertiti pochází?

Původ královny Nefertiti není úplně jasný, existuje však několik teorií. Podle jedné byla Nefertiti mitannijská kněžna Tadukhepa, s kterou se měl původně oženit Amenhotep III. Ten si jí však nevzal a oženil se s ní až jeho syn Amenhotep IV. Druhá teorie říká, že Nefertiti byla dcera Amenhotepa III., ta je o něco méně pravděpodobná. Poslední teorie je asi nejpravděpodobnější a většina egyptologů se jí drží. Ta říká, že byla dcera královského písaře, kněze a později dokonce faraona Aje a jeho ženy Ti. Ti možná nebyla ani její matkam, o tom se egyptologové také dohadují.Byla nevlastní matkou Tutanchámona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama