Tantrický sex

17. června 2010 v 20:18 |  Péče o naše tělo
Díky tantrickému sexu muži přestávají sex orientovat pouze na cíl a ženy přebírají iniciativu.
Tantra vznikla před 5 tisíci lety v Indii. Základem tohoto učení je pohled na erotiku a sex jako cestu k osvícení. Tantrický sex otevírá energetické bloky v těle a uvolněná energie nás nakonec zaplaví pocitem extáze.

Sexuální meditace

Podstatou tanry je hluboké prožívání rozkoše bez toho, abychom se hnali za vrcholem. Tantrický sex trvá déle, je to sexuální meditace vzájemnosti a blízkosti. Je to sex přesně podle ženského gusta.

Muž se snaží co nejvíce oddálit ejakulaci a mezitím stupňuje vzrušení ženy. Tento přístup posiluje důvěru a intimitu každého páru.

ČTĚTE TAKÉ:

Kurzy sexu?

V České republice existují i speciální tantristické kurzy, a to nejen pro páry, ale i pro jednotlivce, kde se učíte vnímat sexuální vzrušení svého těla. Tantra je složité učení, ale několik poznatků si může osvojit každý:


Důkladná příprava

Dvojice by se na tantrický sex měla nejdříve připravit. Udělejte si na sebe čas, alespoň půl dne. Nejdříve je dobré absolvovat koupel s přísadou vonného oleje a přichystat si posvátný prostor, kde se váš sexuální rituál bude odehrávat.

sex
(Foto: profimedia.cz)

Co byste řekla představě lůžka vystlaného okvětními růžovými plátky v tlumeném světle svíček? Už ta představa vzrušuje…


Hluboké dýchání

Při sexu samotném nejdříve dbejte na dostatečně hluboké dýchání a pomalé intenzivní lehké masírování každého centimetru partnerova těla. Při hlazení se můžete střídat a těmito "úsluhami" si navzájem prokazovat úctu. Připojit můžete i několik obdivných slov.


sex
(Foto: profimedia.cz)

Vzrušující pohled

Při vzájemném laskání nezavírejte oči! Zkuste se co nejdéle dívat druhému do očí. Tak se přestanete partnerovi uzavírat a vaší sexuální energii nebude nic bránit.


Jedno tělo, jedna duše

Mezi základní tantrické dovednosti patří poloha, kdy žena dá sedícímu partnerovi nohy kolem těla tak, aby mu seděla na klíně. Zatímco se v této poloze hladíte a lehce pohybujete, představujte si, že vašimi genitáliemi do partnera proudí energie, která stoupá jeho tělem a on vám ji pak společně se svou energií vrací ústy.

Tantrický polibek

Tantrický polibek spočívá v tom, že přijímáte i partnerův dech. Energický kruh se uzavírá. Při této sexuální meditaci nakonec dospějete ke stavu, kdy přestanete rozlišovat mezi vaším tělem a tělem partnera. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama