Virtuální nevěra

22. června 2010 v 19:37 |  Zajímavosti

Virtuální nevěra je také nevěra

sex a internet
zdroj: profimedia.cz sex a internet
aktualizováno 21.06.2010, 05:42 | 21.06.2010, 00:00 | doma.cz/pop
Nevěra přes internet představuje pro vztah stejné nebezpečí jako ta klasická. Přestože v reálu k ničemu nedojde a na první pohled vypadá neškodně, vztah může úplně zničit.
Nejeden pár se už přesvědčil se s tímto novodobým jevem setkal. Představa, že si jen tak s někým neznámým "pomazlím" či "zasouložím" přes internet a vztah s partnerem to nijak nepoznamená, je naprosto lichá. "Nevěra přes internet je také nevěra a nic na tom nezmění fakt, že ti dva se v reálném světě třeba nikdy nepotkají.

ČTĚTE TAKÉ:

Pokud mají své partnery, je velmi pravděpodobné, že i touto nevěrou bude jejich vztah poznamenán a partneři se s jejími následky budou muset vypořádat. Sociální dopady virtuální nevěry mohou být stejné drtivé jako nevěry skutečné," upozornil psycholog Petr Šupa.


sex
(Foto: profimedia.cz)

Jak virtuální nevěra funguje v praxi?

Stačí podívat se do chatovacích místností:

Sexymuž009: Sprchuji se. Horká voda mi stéká po svalech, po břiše, po stehnech, jsem vzrušený. Moc, moc tě chci!

Broskvičkanavlhlá: Vklouznu k tobě do sprchy ještě v oblečení. Hned jsem vlhká a mokrá. Přivineš mne k sobě a začneš mne vášnivě líbat. Cítím tvůj jazyk na svém, koušeš mne do rtu. Jsem jen tvá, dělej si se mnou, co chceš.

Sexymuž009: Tisknu tě k sobě, hladím tě po zadečku. Cítíš, jak jsem vzrušený, jak moc po tobě toužím. Pomalu tě svlékám. Mokrou blůzku, sukni, podprsenku i kalhotky. Jsme teď oba nazí. A připraveni na vše, co přijde...

sex
(Foto: profimedia.cz)

"Manžel si jednou musel skočit něco zařídit a nevědomky nechal otevřené webové stránky, na kterých naposledy byl. To, co jsem na nich četla, mi vyrazilo dech. On se tam popisoval jako dvacetiletý nadržený hřebeček a chtěl, aby se nějaká žena, které si říkala Brusinka, natírala krémem a onanovala. Pro mne to byla rána pod pás. Z historie jsem se navíc dozvěděla, že ti dva spolu komunikují skoro denně," popsala šestačtyřicetiletá Olga z Vyškova, která se svým mužem vychovává dvě děti.

Jejich manželství přežilo, ale on se jí musel zavázat, že s tímto způsobem komunikace na internetu jednou pro vždy skončí. A že na "svoji" Brusinku velmi rychle zapomene.

"I taková nevěra partnera totiž bolí, pokud se o ní dozví. Může pro něj znamenat ztrátu důvěry ve vztah, a pokud se situace vyhrotí, skončit i rozvodem. Argumentace, že ve skutečnosti žádný sex neproběhl, v tomto případě neobstojí," zdůraznil psycholog.

Podle něj bývají virtuálně nevěrné jak ženy, tak muži. Virtuální sex je v populaci oblíbený pro svoji jednoduchost, anonymitu i fakt, že při něm lze ve fantazii zažít to, na co by si v reálném světě dotyčná osoba třeba netroufla. Nezastupitelnou roli zde hraje představivost i vzrušení z toho, že flirtujeme či "sexujeme" s naprosto cizí osobou. Ta osoba má o nás zájem, vnímá nás i naše představy, je svolná téměř k čemukoliv.

"Problém je, že člověk nikdy pořádně neví, s kým je vlastně virtuálně nevěrný. Ze sexy dračice se totiž snadno může vyklubat nudící se pubertální mladík, z mladého zajištěného muže s pronikavým pohledem zase padesátník se začínající pleší," upozornil Šupa.

A co dělat, přistihneme-li partnera, že je nám virtuálně nevěrný? Až emoce vychladnou, rozhodně si s ním o tom promluvte. Co ho k tomu vedlo? Nuda a šeď ve vztahu? Nebo zvědavost? A jak k tomu přistupuje nyní?

"Vždy záleží na obou partnerech, jak se k problému postaví. Důležité je v tomto případě znovuobnovení důvěry, protože jen na ní lze budovat plnohodnotný vztah. A otevřená komunikace. Díky ní lze zase identifikovat a vyřešit dotyčný problém, případě jiný problém ve vztahu, který se prostřednictvím virtuální nevěry může poodhalit," míní psycholog.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama