Vizionáři módy:

19. srpna 2010 v 20:30 |  Zajímavosti

Carla Bruni je současnou první dámou Francie
Carla Bruni je současnou první dámou Francie
foto: free-best-wallpaper.com
Richard Burton uměl využít svoje charizmaMaria Callas byla obdivována za jednoduchou eleganciGlenn Close byla za své herectví několikrát oceněnaJoan Crawford inspirovala mnoho svých současnicTom Cruise udělal z pánských podpatků módní záležitostRebel James Dean ovlivnil mladou generaci 50. letCruisova rodina se v módě vyzná
2. kapitola - Všimli jste si někdy, kolik velkých mužů, kteří ovlivňují filmový  průmysl, jsou od písmene C? Zní to jako zaklínadlo: Cruise, Crowe, Clooney. Svým image - stále nezadaný Clooney, svalnatý Crowe, i malý velký muž, Cruise, ovlivňují svět. Skutečný primát patří ale mrtvému Deanovi, jeho odvaha obléci se netradičně stále imponuje.Bruni Tedeschi, Carla

Italská modelka (1967), která v modelingu pracovala pro Lagerfelda, Versaceho, Yvese Saint Laurenta, v polovině 90. let patřila mezi dvacet nejlépe placených modelek na světě. Po opuštění modelingu (po roce 1998) nastoupila kariéru jako zpěvačka, velký ohlas mělo především první album ze začátku 21. století. V roce 2008 se stala po sňatku s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym první dámou Francie. Má skutečný "nos" na módu, obléká se značkově a s velkým citem.

Burton, Richard

Původem Welšan (1925 až 1984), jeden z nejlepších a nejlépe placených herců Hollywoodu všech dob. V roce 2002 byl zařazený mezi stovku velkých Angličanů. A ne náhodou, vždyť to byl krasavec, s výbornou postavou na obleky, s citem pro drahou neokázalost. Natočil historické velkofilmy jako Alexander Veliký, Becket nebo Kleopatra. Z jeho pěti sňatků patřily hned dva Liz Taylor, tvořili často herecký pár - společně si zahráli v 11 filmech. Film Kdo se bojí Virginie Woolfové (1966) ukázal temnou stránku jejich manželství - vášeň k alkoholu. Než Burton zemřel, stačil ještě upozornit producenty na osobní charisma a herecký talent Kevina Costnera, kterého potkal náhodou v letadle. Nebývá zvykem ukázat prstem na "následníka".

Callas, Maria

Řecká operní hvězda s pokladem tříoktávového hlasu (1923 až 1977), jejím partnerem byl část života miliardář Aristoteles Onassis, řečený "Ari". Diva svým zjevem, jednoduchou elegancí a vybranými šperky dokázala přitáhnout pozornost, dokonce i ze svých osobních nedostatků, např. špatného zraku, vytvořila jedinečnost. Velmi senzibilně cítila své jevištní kostýmy, které dotahovala do unikátnosti okázalými šperky. Jako pocta jejímu hlasu vznikl kromě monografií také film Callas Forever.
Dva idoly - George Clooney a Brad Pitt
Dva idoly - George Clooney a Brad Pitt
foto: netflixcommunityning.com

Clooney, George

Úspěšný americký herec (1961), současný představitel přitažlivé mužné krásy. Díky solidním profesním výkonům má v současné době postavení jednoho z nejvlivnějších lidí v Hollywoodu. Získal "nálepku" übersexuál, tedy novodobý gentleman, který se dokáže postarat také o druhé.

Close, Glenn

Americká filmová i divadelní herečka (1947) se prosadila v rolích silných žen, kritika ji staví hned vedle Meryl Streep. Už za první film Svět získala první - z několika dalších - nominací na Oscara. Začátkem 21. století upoutala mimo jiné svým výkonem v roli Cruelly v rodinných filmech o "dalmatinech", ve kterém její brilantní komediální výkon umocnily pozoruhodné kostýmní návrhy Anthony Powella (prvotřídního divadelního kostýmního výtvarníka, nositele 3 Oscarů), s dominantním zvířecím vzorem.

Crawford, Joan

Herecká představitelka amerických naivek (1905 až 1997), pracovitých žen i kariéristek (za roli ve filmu Mildred Pierce dostala cenu Akademie). Proslulost získala výraznou tváří, které dominovaly velké oči, zůstala u filmu čtyřicet let. Její oblečení z filmů se stávalo velmi inspirativní pro současné ženy, postava byla vždy charakterizována oděvem, doplňky, úpravou vlasů a make-upem.
Russell Crowe mění často svůj vzhled
Russell Crowe mění často svůj vzhled
foto: russellcrowe.org

Crowe, Russell

Herec, původem z Austrálie (1964), okouzlil Ameriku především ve filmu Gladiátor (2000), jeho kostýmy (oblečení i doplňky) velmi ovlivnily také současný módní svět. Obléká nečekaně extravagantní oblečení a doplňky i na prestižní akce. Je nositelem mnoha prestižních ocenění, na kontě má Oscara i Zlatý glóbus.

Cruise, Tom

Americký herec, "hezounek" (narodil se 1962, 166 cm vysoký - snad proto si vypomáhá s výškou podpatky na pánské obuvi, ze které učinil módu), disciplinovaný muž, oblečený jako z výlohy v butiku Boss, se z okrajových rolí vypracoval na jednoho z nejlépe placených herců světa. Snad proto, že byl vychováván třemi sestrami, má velkou slabost pro ženy. Byl několikrát nominován na Oscara, dosud prestižní sošku nezískal. Jeho malá rodina - manželka Katie Holmes a dcerka Suri - často bodují v módní disciplíně také, Suri je zařazená do kategorie nejstylovější dítě Hollywoodu. 

Dean, James

Americký herec (1931 až 1955), typ neodolatelného rebela, kterého mládež v 50. letech přijala jako idol své generace. Jeho herecká kariéra byla krátká stejně jako život (zahrál si pouze ve třech filmech). Do šatníků mladých mužů a žen zavedl džíny značky Lee, bílé tričko s krýtkým rukávem a koženou bundu se zipem. Rozesmátá módní ikona s přimhouřenýma očima a s neodmyslitelnou cigaretou v koutku úst, vydělává - i padesát let po smrti - miliony dolarů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama